Acura Precision EV Concept Tanıtıldı!

Acura Precision EV Concept

Acura Precision EV Concept, dünyanın önde gelen otomotiv ve motor sporları tutkunları buluşmalarından biri olan Monterey Car Week’te dünya çapında ilk kez sahneye çıkıyor.

Acura tasarım ve teknolojisinin sınırlarını zorlayan konsept, farklı manuel ve tam sürüş otomasyonu deneyimlerine sahip elektrikli araçların gelecekteki vizyonunu sergiliyor.Acura’nın yeni tasarım dili ilk olarak 2024’te gelen dinamik tarzda tamamen elektrikli bir SUV’de görülecek.

2022 Acura Precision EV Konsepti


Acura bugün, dinamik olarak tasarlanmış tamamen elektrikli bir SUV ile 2024’te başlayan elektrikli çağa girmeye hazırlanırken performans markasının gelecekteki tasarım dilini önizleyen Acura Precision EV Concept’i piyasaya sürdü. Dünyanın en büyük otomotiv ve motor sporları meraklıları buluşmalarından biri olan Monterey Otomobil Haftası sırasında performans markasının tasarım yönünü bir kez daha sergileyen konsept model, Los Angeles’taki Acura Tasarım Stüdyosu tarafından Acura tasarım ve teknolojisinin sınırlarını zorlamak için ortaya çıktı ve Acura’nın Farklı manuel ve tam sürüş otomasyonu deneyimlerine sahip elektrikli araçların gelecek vizyonunu yansıtacak.

2022 Acura Precision EV Konsepti
2022 Acura Precision EV Konsepti

Lüks İtalyan sürat teknelerine özgü biçim ve işlevin zarafetinden, sanatından ve uyumundan ilham alan Acura Precision EV Concept, geniş, atletik duruşu, etkileyici silueti ve göz alıcı Double Apex ile süslenmiş keskin karakter çizgileri ile Acura’nın yoğun performans odağını ifade ediyor. Mat bitişli mavi.

Acura Precision EV Concept’in uyarıcı, içsel ve üstün performans odaklı iç tasarımı, Acura’nın sürücünün duyularını harekete geçiren sürükleyici bir deneyim vizyonunu ortaya koyuyor. Alçak sürüş pozisyonuna, yüksek performanslı sürücü görüş hatlarına ve iki kavramalı boyunduruk tarzı direksiyon simidine sahip bir Formula 1 yarış arabasının kokpitinden ilham alan hiper-modern EV, iç olanında da oldukça konfor sağlıyor.

Kabin kısmında mermer görünümlü geri dönüştürülmüş plastik kaplama ve %100 biyokütle deri gibi birinci sınıf, benzersiz yüzeyler oluşturan sürdürülebilir, çevreye duyarlı malzemelerle işlenmiştir.Kullanılan tüm alüminyum ve direksiyon simidi ikincil kontrollerini oluşturan boyutsal yeşil döküm akrilik geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır.Çevresel, sosyal ve ekonomik faydalar sağlayan, sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan hasat edilen, öğütülmüş FSC sertifikalı ahşap, sıcaklık ve doğayla birebir bağlantı kuruyor.

2022 Acura Precision EV Konsepti

Acura’nın 2016’dan bu yana üçüncü tasarım konsepti olan Acura Precision EV Concept, sezgisel ve kullanımı kolay hiper geniş, kavisli şeffaf ekran ve dokunsal dokunma tepkisi ile yeni nesil Acura HMI’nın ön izlemesini yapıyor. ‘Particle Glitch’ açılış grafikleri, Concept’in özel dış detayını yansıtarak deneyimi görsel olarak uyumlu hale getiriyor.Yaşamı ilerleten yeni teknolojiler, sürücünün durumunu otomatik olarak belirleyerek ve optimum sürüş dinamikleri ayarlarıyla eşleştirerek, kullanıcı ile duygusal bir birlik oluşturur.

Acura Precision EV Concept, 18 Ağustos Perşembe günü özel bir Acura resepsiyonunda dünya prömiyerinin ardından, 19 Ağustos Cuma günü bir Motor Sporları Buluşması olan The Quail’de halka tanıtılacak. Daha sonra 21 Ağustos Pazar günü tarihi Pebble Beach Concours d’Elegance Concept Lawn’da sergilenecek.

Acuranın yeni EV konseptini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlardan bizlerle paylaşabilirsiniz!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir