2025 Porsche Taycan’dan detaylar paylaşıldı

Porsche, araçlarının yenilenmesinde genellikle görsel değişikliklerden ziyade mekanik gelişmelere odaklanması ile biliniyor. 2025 Porsche Taycan, dış görünüşte önemli bir değişiklik olmasa da performans ve menzil tarafında yenilendi. Yazımızda 2025 Porsche Taycan ile ilgili yenilenen detaylara yer verdik.

Araç için yapılan geliştirmelerde bizleri ilk başta motor gücünde yapılan değişiklik karşılıyor. Porsche Taycan Turbo S ile başlayacak olarak aracın motor gücü tam 188 HP artırıldı. Taycan Turbo S, toplamda 938 beygir güç üretiyor ve bu artışla beraber aracın 0’dan 100’e çıkış süresi yalnızca 2,3 saniye oldu.

Temel versiyonda yeni Porsche Taycan modelleri, yeni motorla birlikte beygir gücü de 483 HP’ye kadar çıkıyor.

Önceki Taycan modelinde en büyük eleştirilerden biri menzil tarafındaydı. Menzil tarafındada değişikliğe giden Alman otomobil üreticisi resmi olarak açıklanmasada 2025 Porsche Taycan 587 kilometreye kadar menzil sunabilecek. 800 V mimari üzerine kurulan araçta şarj hızı 320 kW’a kadar çıkarıldı. Şarj dolum tarafında ise %10-%80 şarj dolum süresi yalnızca 18 dakika sürecek. Aracın son olarak batarya kapasitesi ile 105 kWh’ye çıkarıldı.

Bir önceki temel versiyondan 191 km daha fazla menzil sunacak yeni Porsche Taycan, 587 kilometreye kadar menzil sunacak.

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir