2024 Volkswagen ID.3 tanıtıldı! İşte yeni elektrikliden detaylar

2024 Volkswagen ID.3

Yepyeni bir tasarım ve çok daha kaliteli malzemelerin teknoloji ile buluşması sonucunda karşımıza çıkan model: yeni ID.3! Volkswagen’in en çok satan ilk nesil ID.3, “2024 Volkswagen ID.3” ile bizlerle olacak.

Daha kesin hatlı bir dış görünüme ve zarif bir iç tasarıma sahip olan 2024 ID.3’ün renk seçenekleri koyu olivin yeşili de dahil olmak yepyeni renk skalasıyla genişletildi. 

Motor kaputuna baktığımızda ilk nesilden farklı olarak daha uzun bir görünüm kazandırılmış.Dikkatli baktığımızda ise ön camın altındaki siyah şerit kaldırıldığına şahit oluyoruz.Yanlardaki girintili kısımlar ise ön tarafı adeta uzatıyor.Aracın arka kısmında bujlunan iki adet stop lambasıda ilk kez bagaj kapağında yer alıyor.

2024 Volkswagen ID.3’ün iç bölümü, son derece modern tasarım ve sürdürülebilir malzemeler bir araya getirilerek ortaya çıkmış.Kapının kaplamaları ve koltuğun kılıflarında %71 oranında geri dönüştürülmüş malzeme içeren mikrofiber Artvelours Eco malzemesi kullanılmış.Artvelours Eco malzemesinin dayanıklılık açısından otomobillerde kullanılan malzemelerle aynı özelliklere sahiptir.İç donanım da tamamen hayvan içermeyen malzemelerden kullanılmış.

Volkswagen ID.3’ün ilk nesli, 2024 ID.3’ün ortaya çıkmasında büyük rol oynuyor.Çünkü ilk nesil ID.3’lerde toplanan geri bildirimler ile 2024 ID.3 ortaya çıkmış.Bu da Volkswagen’in kullanıcılardan gelen geri bildirimlere ne kadar önem verdiğini bizlere gösteriyor.

2024 Volkswagen ID.3’te şarj olayları kolay ve rahat kullanım sunacak şekilde tasarlanmış.Elektrikli Araç Rota Planlayıcı özelliğine sahip bu şarj sistemleri ile uzun yolculuklarda, akü şarj yüzdesine ek olarak güncel trafik bilgileri ve tahminlerde bu sistem üzerinde mevcut.Bu sayede varış noktasına en kısa sürede ulaşılabiliyor.

Yeni ID.3, yeni yazılım ile birlikte geliyor.Yeni yazılım ile sistem performansı arttırılmış.Aracın ekran kısmına baktığımızda 13,4 santimetre (5,3 inç) ekran köşegenine sahip kompakt sürücü ekranı bizleri karşılıyor.Ayrıca bu sistem direksiyon simidiyle de çalıştırılabiliyor.Konsolun orta kısmında navigasyon, telefon işlevleri, medya ve araç ile ilgili ayarlar için standart olan 30,5 santimetrelik (12 inç) dokunmatik ekran yer alıyor.

Yeni ID.3, 2023 yılının sonbaharından itibaren Wolfsburg’da bulunan ana fabrikada da üretilecek.

2024 Volkswagen ID.3’ü nasıl buldunuz? Volkswagen ID.3 ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir