2023’te Türkiye’de satışa sunulacak elektrikli otomobiller! Sizler için listeledik

2023’te Türkiye’de Satışa Sunulacak Elektrikli Otomobiller

2023’te Türkiye’de satışa sunulacak elektrikli otomobilleri sizler için listeledik.Bu otomobillerin hepsi tamamen elektrikli.Marka ve modelleri yazımızda sizlerle paylaştık.

Ülkemizde gün geçtikçe popülerleşen ve yavaş yavaş benzinli/dizel araçların yerini almaya başlayan elektrikli araçlar 2023 yılında da popülerliğini sürdürecek gibi görünüyor.Özellikle 2023 yılını yazılarımızda sürekli dile getirmemizin sebebi bir çok marka ve modelin ülkemizden yer alacağı sebebi ile idi.2023 yılında bir çok marka modele ev sahipliği yapacak ülkemizde, elektrikli araçlardan önce şarj istasyonlarınında önemli bir faktör olduğunu vurgulamak gerekiyor.Şuan için ülkemizde güncel olarak 3457 şarj noktası bulunuyor.Bu rakam tabii ki hızla yükselmekte.Özellikle şarj istasyonu firmaları arasındaki rekabet ile de bu rakam 2023’ün sonunda TOGG’un şarj istasyonları ile birlikte 10.000’i geçecek gibi görünüyor.

2023’te Türkiye’de Satışa Sunulacak Elektrikli Otomobiller

Tamamen elektrikli listemizi gelin birlikte inceleyelim.Listemizin başında Silence markasının S04 modeli geliyor.Mini elektrikli ile ilgili tüm detaylara buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Silence S04

Tamamen elektrikli Silence S04 şuanda ülkemizde demo olarak gelmiş durumda.Siparişler 2023 yılında alınacak ve teslimatlar tahminen 2023’ün ilk çeyreğinde yapılacak.

Listemizin ikinci sırasında MG otomobilin MG4 Electric modeli yer alıyor.MG4 Electric’in S04 gibi 2023’ün ilk çeyreğinde geleceği tahmin ediliyor.

MG4 Electric

Kısaca MG4 Electric‘in teknik verilerine bakacak olursak giriş seviyesindeki MG4 Electric 51 kWh bataryaya sahip ve 350 kilometreye varan menzil sunuyor.

Listemize devam ettiğimizde üçüncü sırada bizleri ikonik tasarımıyla hafızalara kazınan Fiat 500 geliyor.Fakat bu Fiat 500 tamamen elektrikli ve Fiat 500e ismi ile bizlerle.2027 yılına kadar tüm modellerinde elektrikliye yöneleceğini duyuran Fiat, bir çok modelle 2023 yılında bizlerle olacak.Şimdilik 2023 yılının ülkemizde bayrak kapanı Fiat 500e olacak.Fiat 500e‘nin 2023 ortalarında geleceği tahminler arasında.

Fiat 500e

Fiat 500e‘nin teknik verilerini özetleyelim: 42 kWh bataryası ile 320 kilometre menzil vaad eden 500e, motor kısmında 150 HP güce sahipken, 0-%85 arası hızlı şarj dolum süresi yalnızca 35 dakika.

Türkiye’ye gelecek diğer modeller arasında hepimizin bildiği marka Tesla yer alıyor.Tesla, Model Y ile ülkemizde boy gösterecek.

Tesla Model Y

Çift elektrikli motora sahip Model Y, ülkemizde yerini alacak diğer elektrikli otomobil modelleri arasında yer alıyor.530 kilometre menzile sahip Tesla Model Y, 220 km maksimum hıza sahip.Model Y‘nin de 2023’ün ilk çeyreğinde Türkiye’ye geleceği bekleniyor.

Ve tabii ki listenin olmazsa olmazı TOGG‘dan bahsetmeden olmaz.TOGG’da 2023’ün Şubat ayında satışa sunulacak ve Mart ayında ise teslim edilecek.

TOGG

TOGG‘un renk ve tüm detaylarına buraya tıklayarak yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Listemize kaldığımız yerden devam edelim, sırada bizleri Renault Megane e-Tech karşılıyor.

Renault Megane e-Tech

Tamamen elektrikli Renault Megane e-Tech 2023’ün son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak.

Listede 2023’te Türkiye’de satışa sunulması kesin olarak planan araçların satışları olmadığı için henüz bir fiyat söylememiz mümkün değil.Liste ve araçlar ile ilgili araştırmalarımıza devam ediyoruz.Önümüzdeki günlerde tekrar bir güncelleme yapacağız.Elektrikle kalın!

Listeyi nasıl buldunuz? Sizce bu yıl ülkemizde satılacak olan listedeki araçların fiyatları ne olacak? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Son eklediğimiz elektrikli araç haberlerine gitmek için tıklayın.Ayrıca bizi instagram’dan takip etmeyi unutmayın.Elektrikle kalın! 🙂

Paylaş
Merhaba, ben Mustafa. Elektrikli araçlar ile ilgili içerik üretiyor ve bunları sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. İçeriklerimde tüm dünyadan elektrikli araçlar ile ilgili en güncel haberleri bulabilirsiniz. Keyifli okumalar dilerim, elektrikle kalın! :)

Diğer Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir